Fotogalerie - jiné akce

Symbol přes oči oslovuje duši (Daniel Landa, český rockový zpěvák, skladatel, herec, amatérský thaiský boxer, automobilový závodník, aktivista, vlastenec 20. a 21. stol.)

Zemské prapory na kulturních akcích

Slavnosti bratrství Moravanů a Slováků na Velké Javořině
Moravský den v Břeclavi

Na Moravském dni v Břeclavi 24. července 2018 byly vidět zemské vlajky historických zemí Moravy, Slezska a Čech.

Slovácké slavnosti vína v Uherském Hradišti

Zemské prapory na turistickýchch akcích

Mezinárodní výstup na Králický Sněžník a Pochod k prameni Moravy

Mezinárodní výstup na Králický Sněžník je víkendová akce, která se koná tradičně první sobotu v září. Souběžně s touto akcí, jejímž organizátorem je Staré Město pod Sněžníkem, probíhá o 20 let starší akce Pochod k prameni Moravy, který pořádá Společnost pro Moravu a Slezsko.

Ze Stříbrnic dopraví autobus účastníky k chatě Návrší a dále už účastníci pokračují po svých do Sedla pod Kralickým Sněžníkem, kde ve stánku Kulturního zařízení bývá malé občerstvení. Dalším zastavením je socha Slůněte s pozůstatky bývalé Lichtenštejnovy chaty, která zde stávala. U pramene řeky Moravy, prvního cíle, se shromažďují členové Společnosti pro Moravu a Slezsko, pořadatelé Pochodu, kteří mívají připraveny drobné hádanky nebo soutěže s moravskou tématikou, které zpestří program. Na samotném vrcholu Králického Sněžníku se turisté z Moravy setkávají s turisty přicházejícími z Čech i z Polska a také se zástupce partnerským měst.

Zemské prapory na manifestacích

Manifestace v Praze

Na manifestaci v Praze ve spodní části Václavského náměstí se dne 6. února 2016 sešly vedle sebe všechny tři heraldické prapory historických zemí tvořících Českou republiku. Jsou vidět na prvním a třetím snímku. Jak by mezi ně asi zapadl soukromý vexilologický paskvil, který si vymysleli moravští aktivisté? Na druhém snímku je mezi zemskými vlajkami Čech a Moravy oficiální prapor České republiky.

Zemské prapory na vlasteneckém setkání