Skutečnou chybou je chybu nenapravit (Konfucius, čínský filozof, etik, sociální politik a státník, 6. - 5. stol. př. n. l.)

Stanovisko k nabídce některých výrobců vlajek

Je celkem pochopitelné a jasné, že výrobce a distributor zboží, tedy i vlajek, jako obchodník vyhotoví zákazníkovi jakoukoliv vlajku, jakou si objedná. Stavovská čest by však měla vést výrobce k tomu, aby na svých webových stránkách neuváděli zkreslené a zavádějící informace, které jsou v rozporu s historickou skutečností. Obchodní zájmy těchto společnosti by neměly převažovat nad tím, aby nabízené vexilologické zboží odpovídalo po formální i obsahové stránce aktuální právní úpravě platné v den objednávky. Jde o to, že někteří výrobci v nabídce inzerují zboží, jehož pojmenování neodpovídá skutečnosti. Např. moravskou vlajkou nemůže být nazváno něco, co v historii Moravy v podobě, kterou výrobce nabízí, vůbec neexistovalo. Rovněž moravskou vlajkou nemůže být nazváno něco, co si vymyslí nebo na separátní schůzi odhlasuje nějaký spolek nebo organizace. O historických symbolech, o kterých rozhodla historie, si nemůže rozhodovat každý, kdo si zrovna vzpomene. Je to stejné, jako kdyby někdo rozhodl, že moravskou vlajkou bude rudý prapor se žlutým srpem a kladivem. A to i přesto, že taková vlajka se na rozdíl od některých novodobých výtvorů na Moravě po určitou delší dobu dokonce hojně vyvěšovala. Ani jinde si prodejce nedovolí prodávat zboží pod jiným názvem jen proto, že někdo si např. může myslet, že minerálka je šumivé víno.

Výrobci by neměli pojmenovávat nepatřičnými historickými přívlastky nabízené zboží, které nerespektuje současnou právní legislativu ohledně symboliky a řídí se nějakými překroucenými interpretacemi ohledně zemských barev údajně dle představ cizího císaře pána.
 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat